Podpora samostatného bydlení

Podpora samostatného bydlení

Kontaktní místo služby “Podpora samostatného bydlení” je na adrese Skálova 84, 51101 Turnov a Dolení 64, 51401 Jilemnice.
Terénní služba funguje každý všední den od 8 do 16 hodin nebo po předchozí telefonické domluvě.

KONTAKT:
Šárka Bezušková Střížková, DiS., vedoucí služby
telefon: 774 004 803
e-mail: psb@fokusturnov.cz

PSB je terénní služba, která pomáhá lidem s chronickým duševním onemocněním nebo kombinovanými vadami zvládat jejich těžkou životní situaci i každodenní problémy. Působíme na území Turnova, Železného Brodu, Semil a Jilemnice, a to každý pracovní den. S každým jednáme individuálně na základě jeho potřeb, spolupráce je dobrovolná. S klienty je možné setkávat se v jejich domácím prostředí nebo na místech, kde se cítí dobře.

Nabízíme pomoc při návštěvě úřadů, s vyřízením potřebných dávek, příspěvků či invalidního důchodu. Dále při hledání a návštěvách lékaře. Pomoc nabízíme i v oblasti bydlení, například skrze nácvik denního režimu, s domácími pracemi nebo při hospodaření s financemi. Pomůžeme i při hledání podporovaného pracovního místa či chráněného bydlení.

Dále spolupracujeme s mnoha dalšími odborníky a organizacemi, které řeší specifické problémy a které také mohou být podporou na cestě k zotavení.

Flexibilita

Diskrétnost

Pomoc v obtížných situacích

Motivace

Spolupráce

Působnost v celém regionu (Turnov, Železný Brod, Jilemnice, Semily…)